Викрито схему "Центренерго" з відмивання коштів


Державна фіскальна служба (ДФС) 4 серпня зареєструвала кримінальне провадження стосовно підконтрольної державі енергогенерувальної компанії ПАТ "Центренерго"

щодо ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, повідомив перший заступник глави ДФС, начальник податкової міліції Сергій Білан

"Ми виявили низку фіктивних підприємств, через які відмивалися кошти. Зараз тривають слідчі дії, за результатами яких доповідатимемо", - сказав він, виступаючи на засіданні Кабінету Міністрів у Києві в середу.

С.Білан уточнив, що, за його інформацією, кошти з "Центренерго" вимивали за допомогою чотирьох податкових ям.

"Це доведено, нині тривають експертизи, і виводимо провину кожної конкретної особи, причетної до цієї схеми. Відповідно, притягуватимемо до відповідальності", - резюмував він.

У свою чергу прем'єр-міністр Арсеній Яценюк відзначив важливість такої роботи і запропонував здійснити перевірки в десятьох найбільших держкомпаніях.

"Нам нині необхідно визначити десять ключових найбільших компаній. Починаючи з "Укрзалізниці" і закінчуючи "Енергоатомом" та іншими державними компаніями, де найбільші обороти. Схема у них проста і зрозуміла - вони всі працюють через конвертаційні кошти, ухиляються від податків, вимивають державні кошти з держкомпаній. Будь ласка, створити спільну групу саме щодо державних компаній і разом з нашим департаментом, що відповідає за відмивання коштів, вибірково здійснити перевірку у цих держкомпаніях", - сказав А.Яценюк.

Прем'єр висловив упевненість, що фіскальні та силові органи зможуть встановити і виконавців, і організаторів відмивання державних коштів.

http://ua.interfax.com.ua/