Активісти ГО «Крадіям по руках» розкрили схему розкрадання 58, 5 мільйонів у державних портів


Про це на прес-конференції заявили активісти громадської організації «Крадіям по руках»

та народний депутат України Олег Осуховський, Голова підкомітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції.

   Під час громадського розслідування було виявлено, що у державного порту ДП «Одеський морський торговельний порт» через корупційну схему було вкрадено та не повернуто морський буксир «ГЕРМЕС» вартістю 21 млн. грн. та розкрадено державний платіж ДП «Іллічівський морський торговельний порт» на суму 37, 5 млн.грн., Організаторами та учасниками схеми є бізнесмени з Миколаєва - Сергій Машкаренко директор ТОВ «Український правовий альянс» та Валерій Морозов директор ТОВ «Порт-Сервіс», а також екс-начальники портів - Микола Павлюк, який є почесним президентом ДП «Одеський морський торговельний порт» та Геннадій Скворцов, який зараз очолює Іллічівську філію «Адміністрації морських портів України».

   За час існування схеми, а це понад 12 років з 2003-2015 рік, правоохоронними органами відкривались та «закривались» кримінальні справи тричі (у 2007, 2010 та 2012 роках) за статтею розкрадання у особливо великих розмірах та шахрайстві. Рік тому у 2014 році Генеральною прокуратурою вчетверте!!! було відкрито кримінальне впровадження, але слідство знову затягується – заявив Олег Осуховський народний депутат України.    

      Фігуранти схеми через «фірми - прокладки» незаконно вивели з держвласності Одеського порту недобудований буксир «Гермес» з метою перепродажу його у 4 рази дорожче, а саме за 84,5 млн.грн. Потім отримали державне замовлення на будівництво!!! нового аналогічного буксиру за 125 млн. грн. для Іллічівського порту. За оцінками експертів ціна будівництва була завищена у два рази від ринкової. Планувалося «підсунути» державі старий буксир «Гермес» замість будівництва нового, при цьому заробити понад 100 млн. грн. У результаті - державні гроші та майно було розкрадено - розповіла Вікторія Кулаковська Голова ГО «Крадіям по руках».

   Організатори використали класичну схему відчуження державного майна буксира «Гермес» - прокоментувала Ольга Мілетич юрист ГО «Крадіям по руках» - Під виглядом господарських операцій, «легалізованих» необхідними рішеннями судів, відбулося розкрадання державного майна. Корумпована прокуратура Одеської та Миколаївської області чомусь «не помічала» злочину проти держави та не відстоювала інтереси держави у судах. 

   Розтрата державних коштів відбувалась за схемою: ТОВ «Порт-Сервіс», отримавши від Іллічівського порту  37, 5 млн. сплатив близько 20 млн. посереднику ТОВ «Український правовий альянс» начебто за купівлю недобудованого буксиру (хоча на той момент буксир юридично був власністю Одеського порту), а інші 17, 5 млн. відправив на фіктивні компанії, більшість яких не мали до суднобудування жодного відношення. Фактично державні 37,5 млн. були перетворені на власну вигоду. У 2012 році розкрадача державних мільйонів ТОВ «Порт-Сервіс» ліквідують через процедуру банкротства. 

    Держава зазнала збитків більше ніж 58,5 млн. гривень, а прокуратура не захищає інтереси держави – заявив Олег  Осуховський народний депутат України – Досі Одеському порту не повернуто буксир, який стоїть у Миколаєві під контролем приватної компанії та не компенсовано 37, 5 млн. Іллічівському порту. При цьому ніхто з фігурантів справи не отримав навіть підозри. Вони повторили схему з 2003 року –  ліквідували вже другу компанію, яка розтратила державні кошти. І мабуть, планують знову повторити схему та продати буксир втретє.   

      З   корупційною можна боротися тільки гласно за допомогою ЗМІ  - заявив Олег  Осуховський народний депутат України – Крадії та корупціонери повинні бути покарані згідно чинного законодавства, а майно та гроші повернуті державі. 

    Про організацію: В Україні створено громадську організацію «Крадіям по руках», яка об'єднала активних громадян України, журналістів, адвокатів та юристів, громадських і політичних діячів з метою протидії розкраданню суспільного багатства на всіх рівнях держави, міст, областей, комунальних підприємств. Організація розслідує та розкриває факти, схеми, шахрайства та висвітлює їх у ЗМІ. Активісти здійснюють громадський контроль за правоохоронними органами та судами, які розслідують ці злочини і можуть бути корумповані.